Jaskyňa Tapolca

Jaskyňa Tapolca

(33 km od Hévíz)

Jaskyňa Tapolca je prírodná rarita od roku 1902. Bola objavená pri kopaní studne a o desať rokov neskôr ju otvorili pre návštevníkov. Z celkovo štyroch kilometrov systému vodných ciest sú už dva a pol kilometra sprístupnené.

V jaskyniach je konštantná teplota 20°C a vysoká vlhkosť vzduchu, čo prospieva práve ľuďom s dýchacími ťažkosťami. Termálna voda sa tu postarala o bohatú kvapľovú výzdobu i o podzemné jazero, po ktorom sa môžete previesť na loďke v dĺžke asi 300 m, kde je premenlivá hĺbka a kryštálovo čistá voda.

Spodná voda, ktorá vytvára  jaskynné systémy obsahuje miestami vodu s teplotou 19 stupňov Celzia.

73 schodov Vás zavedie k najväčšiemu priestoru v jaskyni. Je takmer 20 metrov dlhý a 3 až 5 metrov široký a 8 metrov vysoký nazývaný Lóczy-terem.

Jaskyňa mimo prírodných krás ponúka aj raritu tým, že teplota vody vo vnútri jaskyne je oveľa vyššia, než je teplota v okolitých studniach. Takže vzduch v jaskyni je teplejší než priemerná teplota pivníc.

Jaskyne Tapolca sú vysoko chránené. Pre návštevníkov je pripravená trasa v dĺžke 250 m z čoho 70 metrov tvorí suchá časť a 180 metrov kráčate popri vode. Následne môžete využiť služby loďou a poznávať krásy jaskyne ( jedna loď zvezie maximálne 8 ľudí ) . Nie vždy je zaručený sprievodca loďou .

Za jednu hodinu môže jaskyňu navštíviť až 130 osôb.

 

 

Otváracie hodiny
2014

 1.sept - 14.marec

15.marec – 30.jún

júl, august

Ut, Št

10-14

10-17

9-19

Jaskyňa sa nachádza v centre mesta. Možnosť priplatiť si sprievodcu. V jaskyni je vlhký vzduch s celoročnou teplotou 20°C, preto tak zvoľte aj Vaše oblečenie. V cene vstupenky je jedna okružná jazda na loďke.

Vstupné

Dospelý: 1.200 Ft

Deti (4-14): 700 Ft

 

 

http://www.tavasbarlang.hu/index.php/hu/

Navštívte aj naše ďalšie stránky

logo vargaelektro.euLogo pripojka.eulogo pripojkashop.sk